شهرهای الکترونیک استان : در صورتی که سایر شهرهای استان شما نیز الکترونیکی شده باشد ، شما قادر می باشید از منوی روبرو وارد سایر شهرها شوید. توجه فرمایید که شما می توانید با نام کاربری و کلمه عبور خود نیز وارد قسمت عضویت این شهرها شوید و به کلیه امکانات کاربری خود دستیابی پیدا کنید. برا برای مشاهده نقشه شهرهای الکترونیک ایران اینجا را کلیک کنید.
خدمات دولت به شهروندان خدمات دولت به بخش خصوصی خدمات الکترونیک دولتی ، خدماتی هستند که از طرف سازمان ها و ادارات دولتی ارائه می شود. این خدمات در دو بخش : خدمات دولت به شهروندان - خدمات دولت به بخش خصوصی ، برای شما ارائه شده است.
هفته وحدت بازدید مرکز رشد خرید شارژ ستاد برنامه ریزی و توسعه مشاغل استان مجازي  نماد میدان بسیج گرگان
برای استفاده از تمامی
امکانات خدمات شهر
الکترونیک نیاز به
عضویت دارید.
امروز:
اوقات شرعی:
اذان صبح :
طلوع آفتاب :
اذان ظهر :
غروب آفتاب :
اذان مغرب :
آب و هوای امروز
بیشترین دما : 30 درجه سانتیگراد
کمترین دما : 12 درجه سانتیگراد
جهت وزش باد : شمال به جنوب
سرعت وزش باد : 5 Km/H
میزان دید : 5 کیلومتر
میزان بارش باران : صفر
اخبار >> آرشيو خبرها
۱۰ درصد تولید غلات استان به ضایعات تبدیل می شود
تاريخ ارسال خبر : ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۵ فروردين ساعت 13 و 2 دقیقه
ارسال شده توسط مدير بخش خبري
کد خبر : 4723
تعداد بازديد خبر : 989
نسخه چاپي
عید محمد فاروقی پیش از ظهر دوشنبه در دومین جلسه ستاد برداشت محصولات پاییزه استان با اعلام مطلب فوق، اظهار کرد: دو درصد محصولات کشاورزی قبل از برداشت، چهار درصد حین برداشت و چهار درصد نیز پس از برداشت تبدیل به ضایعات می شود.

وی با بیان این که محاسبه ارزش ریالی ضایعات محصولات کشاورزی بر حسب یک میلیون تن تولید است، افزود: در مجموع ضایعات تولیدات غلات استان ۱۰۰ هزار تن است که ۱۱۵ میلیارد تومان ارزش ریالی آن است.

رییس اداره فنی و مکانیزاسیون جهاد کشاورزی استان در ادامه با اشاره به اینکه کمباین اصلی ترین ماشین برداشت غلات است، گفت: دو هزار و ۶۷۷ کمباین با توان ۱۰۰ اسب بخار در استان داریم و تعدد کمباین های بالای توان ۲۰۰ اسب بخار ۲۳ مورد است که در مجموع تعداد کمباین های استان دو هزار و ۷۰۱ مورد است.

۸۱ درصد کمباین های استان فرسوده هستند

وی تصریح کرد: ۴۸۱ دستگاه از کمباین های استان زیر ۱۳ سال ، ۷۹۷ دستگاه بین ۱۳ تا ۲۰ و هزار و ۳۹۹ کمباین بالای ۲۰ سال عمر دارند که در مجموع ۸۱ درصد از این کمباین ها فرسوده اند و نیاز به بازسازی دارند.

دبیر ستاد برداشت محصولات پاییزه استان گفت: اگر بتوانیم سه درصد از ضایعات بخش کشاورزی را کاهش دهیم می توانیم ۳۵ میلیارد تومان در این بخش ارزش افزوده ایجاد کنیم.

وی در ادامه هدف از برگزاری جلسه ستاد برداشت محصولات پاییزه استان را برنامه ریزی جهت هماهنگی، وظایف درون و برون سازمانی، برداشت به موقع، معاینه فنی کمباین های موجود، آموزش رانندگان کمباین و مالکین و ناظرین فنی، تامین سوخت زمان برداشت، تامین و تدارک ناوگان حمل و نقل، تشکیل ستادهای برداشت محصولات شهرستانی و کنترل انبارهای موجود و سیلوها به جهت خرید محصولات عنوان کرد.

منبع:خبرگزاری مهر


Cannot find the files تازه ترين عناوين
برگزاری اولین دوره مسابقات والیبال بانوان روستایی استان گلستان
برگزاری مراسم جلسه توجیهی دانشجویان مرکز علمی کاربردی شرکت مخابرات استان گلستان
تنش های اعضای شورا برای جلوگیری از آسیب به شهر رفع می شود
۱۰ درصد تولید غلات استان به ضایعات تبدیل می شود
پیش بینی صادرات ۵۵ هزار تن سیب زمینی از گلستان
Cannot find the files پربيننده ترين عناوين
مصاحبه با شیرینی فروشی بلوط
نماد میدان بسیج گرگان دومین برج مرتفع کشور است
رتبه 100 ايران در شاخص «دولت الكترونيكي»
گفت و گو با مدیریت مجتمع فرهنگی تجاری کاپری
ثبت نام سفیران فرهنگی شهر الکترونیک