شهرهای الکترونیک استان : در صورتی که سایر شهرهای استان شما نیز الکترونیکی شده باشد ، شما قادر می باشید از منوی روبرو وارد سایر شهرها شوید. توجه فرمایید که شما می توانید با نام کاربری و کلمه عبور خود نیز وارد قسمت عضویت این شهرها شوید و به کلیه امکانات کاربری خود دستیابی پیدا کنید. برا برای مشاهده نقشه شهرهای الکترونیک ایران اینجا را کلیک کنید.
خدمات دولت به شهروندان خدمات دولت به بخش خصوصی خدمات الکترونیک دولتی ، خدماتی هستند که از طرف سازمان ها و ادارات دولتی ارائه می شود. این خدمات در دو بخش : خدمات دولت به شهروندان - خدمات دولت به بخش خصوصی ، برای شما ارائه شده است.
هفته وحدت بازدید مرکز رشد خرید شارژ ستاد برنامه ریزی و توسعه مشاغل استان مجازي  نماد میدان بسیج گرگان
برای استفاده از تمامی
امکانات خدمات شهر
الکترونیک نیاز به
عضویت دارید.
امروز:
اوقات شرعی:
اذان صبح :
طلوع آفتاب :
اذان ظهر :
غروب آفتاب :
اذان مغرب :
آب و هوای امروز
بیشترین دما : 30 درجه سانتیگراد
کمترین دما : 12 درجه سانتیگراد
جهت وزش باد : شمال به جنوب
سرعت وزش باد : 5 Km/H
میزان دید : 5 کیلومتر
میزان بارش باران : صفر
اخبار >> آرشيو خبرها
نماد میدان بسیج گرگان دومین برج مرتفع کشور است
تاريخ ارسال خبر : ۱۳۹۱ يکشنبه ۱۷ دي ساعت 22 و 14 دقیقه
ارسال شده توسط مدير بخش خبري
کد خبر : 603
تعداد بازديد خبر : 11495
نسخه چاپي
نماد میدان بسیج امروز به عنوان سمبلی برای استان گلستان و دومین برج مرتفع کشور مطرح است.

http://www.golestancr.ir/images/meydan-basij-3.jpg

ارتفاع برج گرگان 57 متر بوده که در 4 طبقه، يک طبقه زيرزمين با کاربري تجاري و اداري به مساحت 1500 متر مربع و يک طبقه آشپزخانه به مساحت حدود 250 مترمربع در ارتفاع 30 متري احداث شده است.

همچنين، يک طبقه رستوران به مساحت 300 متر مربع در ارتفاع 34 متري و همچنين يک طبقه تراس به مساحت 170 متر مربع در ارتفاع 38 متري احداث شده است.

از ويژگي هاي منحصر بفرد اين برج مي توان به يک تراس مخصوص با نماي شهر زيباي گرگان، رستوران منحصر بفرد گردان در بلندترين ساختمان استان و صاعقه گير و آنتن 15 متري با قابليت تجهيزات ارتباطي اشاره کرد.

بيش از 70 ميليارد ريال براي ساخت اين طرح هزينه شده است.اینک این سازه عظیم به عنوان « نماد مدرن » شهر گرگان در کنار دیگر نمادهای فرهنگی و تاریخی گرگان و در میدان بسیج ، بزرگترین میدان شهری شمال کشور نمایان شده است و شهر گرگان که شهر تاریخ و طبیعت است به همراه نمادها و جاذبه های متعدد تاریخی و طبیعی، یک نماد مدرن را نیز در خود جای داده است.

طرح « برج گرگان » در اواخر دوره نخست فعالیت شورای اسلامی شهر گرگان مطرح شد و سپس در قالب مجموعه پروژه های « گرگان + 14 » در دوره دوم شورای شهر پیگیری شد و سرانجام در دوره سوم شورای شهر گرگان و در سال 86، ساخت این سازه 57 متری به یاد سال 57 سال پیروزی انقلاب اسلامی در میدان 5 هکتاری بسیج آغاز شد.

المان میدان بسیج که از سوی شورای اسلامی شهر گرگان، «برج گرگان» نامیده شده است با کاربری 4 طبقه، شامل یک طبقه زیرزمین با کاربری تجاری، اداری و خدماتی به مساحت 1500 مترمربع و سه طبقه در تراز بالایی مشتمل بر یک آشپزخانه صنعتی به مساحت 250 مترمربع در ارتفاع 30 متری، یک رستوران گردان به مساحت 300 مترمربع در ارتفاع 34 متری با ظرفیت بیش از 250 نفر و یک طبقه تراس چشم انداز به مساحت حدود 170 مترمربع در ارتفاع 38 متری و صاعقه گير و آنتن 15 متري در ارتفاع 57 متری با قابليت تجهيزات ارتباطي است.

در تراس برج گرگان، چشم انداز دل پذیری از نمای شهر و دشت گرگان و منطقه گردشگری سوگله یا هزارپیچ دیده می شود. همچنین رستوران گردان در یک فضای کروی شکل به ارتفاع 12 متر، برج گرگان را از هر نظر متمایز ساخته است.

فراهم کردن ایمنی و امنیت شهروندان برای استفاده از برج گرگان یکی از دغدغه های اصلی سازندگان آن بوده است؛ به همین دلیل یک زیرگذر عابر پیاده برای تردد ایمن عابران در ظلع شمال میدان بسیج ساخته شده است؛ در کنار این زیرگذر و برای آرامش خاطر شهروندان و گردشگران و تسهیل عبور و مرور، یک پارکینگ نیز به ظرفیت حدود 200 خودرو در ضلع شمالی میدان ایجاد شده است.

در پیرامون برج گرگان امکاناتی نظیر: پیاده روی اطراف برج، راه پله دسترسی به محوطه هم کف، کافی شاپ، بخش اداری، سرویس های بهداشتی و وضوخانه، فضاهای تجاری، آسانسور، راه پله فرار، نمازخانه و همچنین فضای سبز و آب نماهای زیبای پیرامون برج و نیز امکان دسترسی به اینترنت بی سیم از سوی شهرداری گرگان فراهم شده است.

«برج گرگان» مجموعه ای کم نظیر به شمار می رود که برای رفاه حال شهروندان، گردشگران و مسافران ساخته شده است؛ امید می رود در لحظاتی که گردشگران از این مکان استفاده می کنند و گرگان تاریخی را بلندای مرتفع ترین نماد شهری شمال کشور به نظاره می نشینند خاطره ای خوش از این دیار را به خاطر بسپارند.
Cannot find the files تازه ترين عناوين
برگزاری اولین دوره مسابقات والیبال بانوان روستایی استان گلستان
برگزاری مراسم جلسه توجیهی دانشجویان مرکز علمی کاربردی شرکت مخابرات استان گلستان
تنش های اعضای شورا برای جلوگیری از آسیب به شهر رفع می شود
۱۰ درصد تولید غلات استان به ضایعات تبدیل می شود
پیش بینی صادرات ۵۵ هزار تن سیب زمینی از گلستان
Cannot find the files پربيننده ترين عناوين
مصاحبه با شیرینی فروشی بلوط
نماد میدان بسیج گرگان دومین برج مرتفع کشور است
رتبه 100 ايران در شاخص «دولت الكترونيكي»
گفت و گو با مدیریت مجتمع فرهنگی تجاری کاپری
ثبت نام سفیران فرهنگی شهر الکترونیک